جزیره رویایی کیش

جزیره کیش جزیره ای زیبا در خلیج فارس جزء استان هرمزگان می باشد. آب و هوای کیش گرم و مرطوب و بارندگی در این جزیره اغلب به صورت رگبار در زمستان اتفاق می‌افتد. کیش امروزه محل زندگی بسیاری از اقوام ایرانی است و با توجه به تنوع قومی و فرهنگی می توان آن را ایران کوچک دانست. از صنایع دستی مهم کیش می توان به کوزه‌های سفالی اشاره کرد. گل این کوزه ها رنگی متفاوت با کوزه‌های معمولی دارد. در عمق ۳۰ متری خاک جزیره‌ کیش، گلی مرغوب به نام گِل “مارون” وجود دارد که برای کارهای سفالگری بی نظیر است.

تفریحات آبی

اگر به تفریحات آبی علاقه مندید، در کیش می توانید به گزینه های متنوعی از جمله آب چترسواری (پاراسیلینگ)، غواصی گرفته، موج سواری و جت اسکی دسترسی داشته باشید. اگر هم علاقه آنچنانی به این تفریحات آبی ندارید می توانید با سوار شدن در قایق هایی با کف شفاف به تماشای عظمت دنیای رنگی زیر آب بنشینید و لذت ببرید.

تفریحات آبی

کیش

ساحل مرجانی

کیش

ساحل مرجانی

بی شک یکی از مهمترین جذابیت های هر جزیره ای سواحل آن محسوب می شوند. ساحل مرجانی کیش در بخش شرقی جزیره واقع شده است و یکی از زیباترین و پرطرفدارترین جاذبه های آن به شمار می رود.

دوچرخه سواری

مسیر دوچرخه سواری کیش یکی از طولانی ترین و خوش منظره ترین مسیرهای دوچرخه سواری کشورمان است. در سرتاسر این مسیر ۷۵ کیلومتری، هیچ ماشینی جلوی راهتان نخواهد بود و می توانید با خیال راحت هرجا که دلتان خواست ترمز کنید و از آب های نیلگون خلیج فارس عکس بگیرید و یا به تماشای زیبایی منحصربه فرد آن بنشینید.

دوچرخه سواری

کیش

کشتی یونانی

کیش

کشتی یونانی

در سال ۱۳۴۵ کشتی «خولا اِف» در سواحل جنوب غربی کیش به گِل نشست. این کشتی که ساخت بریتانیا بوده، در طول عمرش مالکان مختلفی داشته که آخرین آنان یک یونانی بوده است. تلاش های بسیاری برای نجات کشتی انجام شد که البته هیچکدام شان به نتیجه نرسیدند و کشتی در نهایت همان جا رها شه و اکنون سالیان سال است که به منظری برای بازدیدکنندگان و ساکنان جزیره کیش تبدیل شده است.

شهر زیرزمینی کاریز

ایرانیان قدیم برای مقابله با بحران آب قنات حفر می کردند. در واقع قنات ها چاه هایی عمودی هستند که در سطحی شیب دار حفر می شود. کاریز کیش نیز نمونه ای از همین قنات‌های قدیمی است که ۲۵۰۰ سال قدمت دارد. می توانید در این تونل های زیرزمینی شگفت انگیز قدم بزنید و چگونگی کار کردن سیستم قنات ها را از نزدیک مشاهده کنید.

شهر زیرزمنی کاریز

کیش

پارک دلفین

کیش

پارک دلفین

پارک دلفین ها مجموعه تفریحی ۱۷۰ هکتاری شامل استخر دلفین ها، شیرهای دریایی و نهنگ ها است که قطعا می تواند تجربه هیجان انگیزی را برای شما در سفر به کیش رقم بزند. به علاوه باغ های دل انگیزی همچون باغ پرندگان، باغ پروانه و باغ ارکیده و کاکتوس نیز برای بازدید از جزیره کیش به انتظارتان نشسته اند.