خدمات مشتریان

مرجوعی کالا

الف. شرایط عودت کالای دیجیتال

 1. درصورتی که کالای خریداری شده از نظر مشخصات فیزیکی و یا ظاهری با اطلاعات مندرج در وبسایت مغایرت داشته باشد و یا اینکه تامین کننده کالایی مغایر با سفارش خریدار ارسال کرده باشد، خریدار می تواند ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری درخواست مرجوعی خود را ثبت کند و یا به کارشناسان فروش شرکت اطلاع دهد. با نظر داشتن اینکه :
 • کد کالای مغایر در پایگاه داده تامین کننده موجود باشد
 • کالا از وضعیت پلمپ خارج نشده باشد
 • کالا رجیستر و فعالسازی نشده باشد

خریدار می تواند پس از تماس با شماره های پشتیبانی از سرویس دریافت دفاتر حمل ثالث استفاده نموده و در صورت منطبق بودن وضعیت کالا با شرایط مورد تایید تامین کننده و موجود بودن آن کالا در انبار، ظرف مدت ۱۰ روز کاری کالای اصلی مد نظر خود را دریافت کند. در شرایطی که کاربر از خرید  خود انصراف دهد، وجه پرداختی (در صورت استفاده از تسهیلات پس از کسر کارمزدهای بانکی تسهیلات) به حساب ایشان عودت داده می شود. اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد ننموده و دی‌جی‌شهر در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچگونه تعهدی ندارد و فقط تعهد بازپرداخت وجه درج شده کالا پس از کسورات مربوط به حمل و نقل و کارمزد بانکی در صورت استفاده مشتری از تسهیلات در فاکتور به مشتری را می‌پذیرد.

 1. در شرایطی که کالای خریداری شده آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد، خریدار می تواند از تحویل کالا خودداری نماید.
 2. مرجوعی کالایی که پلمپ آن باز شده باشد تحت هیچ شرایطی قابل قبول نخواهد بود .
 3. چنان چه مشتری قصد مرجوعی کالای پلمپ را داشته باشد و بارکد یا IMEI دستگاه منطبق با کد تحویل داده شده باشد، می تواند پس از تماس با شماره های پشتیبانی از سرویس دریافت دفاتر حمل ثالث استفاده نماید و در صورت منطبق بودن وضعیت کالا با شرایط ارسال شده آن از سوی تامین کننده، کالا را عودت دهد. عودت پرداختی خریدار ظرف مدت ۷ روز کاری مطابق شرایط استرداد وجه صورت می‌پذیرد.

ب. شرایط عودت کالای غیر دیجیتال

 1. درصورتی که کالای خریداری شده از نظر مشخصات فیزیکی و یا ظاهری با اطلاعات مندرج در وبسایت مغایرت داشته باشد:
 • وجود مغایرت باید حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا به واحد خدمات پس از فروش تأمین‌کننده کالا اطلاع داده شود.
 • برای عودت کالاهایی که مغایرت آن ها بدون استفاده و بازکردن کالا قابل مشاهده باشد، مانند رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، کالا بایستی در شرایط اولیه خود بوده و از آن استفاده نشده باشد.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون بازکردن بسته‌بندی وجود داشته باشد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری تنها در شرایطی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با بازکردن بسته‌بندی کالا ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصول نگهداری شود. از دورانداختن جعبه یا کارتن محصول اکیداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها درشرایطی مقدور است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به تأمین‌کننده بازگردانده شود. برچسب‌زدن، درج هرگونه توضیحات، آدرس یا اضافه کردن موارد مشابه بر روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت آن را از بین می برد.
 • اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد ننموده و دی‌جی‌شهر در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچگونه تعهدی ندارد و فقط تعهد بازپرداخت وجه درج شده کالا پس از کسورات مربوط به حمل و نقل و کارمزد بانکی در صورت استفاده مشتری از تسهیلات در فاکتور به مشتری را می‌پذیرد.
 1. در صورتی که مشتری از خرید خود منصرف شود:
 • درشرایطی که پس از دریافت کالا، مشتری از خرید خود منصرف شود، بایستی حداکثر تا ۷ روز انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش تأمین ‌کننده کالا اطلاع دهد. در این حالت، عودت کالا تنها پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش و در صورتی قابل انجام است که کالا در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد و تمام ملزومات و اقلام همراه آن را داشته باشد. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
 • کلیه هزینه‌های مربوط به عودت کالا به تامین کننده بر عهده مشتری خواهد بود. و در صورت منطبق بودن وضعیت کالا با شرایط تامین کننده جهت عودت، ظرف مدت ۷ روز کاری وجه پرداختی مطابق با شرایط استرداد به حساب خریدار واریز خواهد شد.
 • در صورتی که تنها بخشی از سبد کالا عودت و یا تعویض شود و خریدار از تسهیلات استفاده کرده باشد، لازم است سبد خرید خرید ایشان بر اساس آخرین وضعیت بروز شده و مبلغ وام و اقساط بر اساس آن مجددا محاسبه شود. درصورت عودت کالا کارمزدهای تسهیلات به صورت کامل از حساب خریدار کسر می گردد.